Beef Park (zamknięta) Poznań – Gastropoznaniak

Dawno mnie tu nie było, co skłoniło mnie do przemyśleń…🙄 Czy @miastopoznan_ potrzebuje kolejnej burgerowni?🤔


Ciężko mi na to pytanie odpowiedzieć, ale widocznie tak, skoro wciąż powstają nowe😅. Jedną z nich jest @beefpark , nieduży lokal znajdujący się na ulicy Taczaka. Menu oparte o burgery🍔 z dość ciekawymi dodatkami, frytki🍟 oraz autorski colesław.

Bekon (22 PLN) bo taką wdzięczną nazwę nosi pierwszy z hamburgerów, składał się z karmelizowanej cebuli, sera🧀, pomidora🍅, ogórka🥒, majonezu i mnóstwa ale to mnóstwa BEKONU🐷. Spróbowałem jeszcze HUMMUSA (25 PLN) z pomidorem, awokado🥑, kolendrą, serem mimolette🧀, salsą z chili🌶 oraz oczywiście hummusem z mango i do tego w zestawie frytki🍟 z colesławem (7 PLN).

Zacznijmy od tego co najważniejsze, czyli od WOŁOWINY🐃. Solidna porcja mięsa💪, SOCZYSTA, wysmażone wedle życzenia (idealnie medium) i dobrze doprawiona👌. Kolejnym udanym elementem jest podpieczona bułka🥖, która cieszy podniebienie lekko maślanym smakiem. W BEKONIE sporo chrupiącego boczku🥓, fajna cebulka i trochę za dużo majonezu, który sprawił że, burger pod koniec stawał się trochę mdły od nadmiaru tłuszczu😏.

Dodatki w HUMMUSIE zdecydowanie na duży PLUS👌. Począwszy od samego hummusu, poprzez lekko pikantną salsę i kolendrę, na serze i świeżym awokado kończąc😊. Wszystko razem dało PRZYJEMNE i świeże połączenie👌.

Frytki wypadały gorzej, bo były lekko przesolone i trochę za długo spędziły w oleju🔥. Colesław z orzechami🥜 również nie do końca przypadł mi do gustu. Nie był zły, ale niektóre orzeszki za długo spędziły na patelni co nadawało im nieprzyjemny gorzki smak😖.

Dużym mankamentem jest wentylacja❄, która ewidentnie nie daje rady. Mam nadzieje, że trwający remont sprawi, że po wyjściu z lokalu nie będziesz czuć się jak FRYTKA. Jednak w burgerowniach główne skrzypce grają BURGERY🍔, a te z @beefpark są DUŻE, SOCZYSTE i BARDZO SMACZNE i za nie daję 8.5/10👌, a za całokształt 7/10.

NOTE TO MYSELF: Burgerów nigdy dość!

GASTRORADA: Dla studentów 20% zniżki

Recenzja napisana 6 stycznia 2019

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *