IT. Jeżyce – Gastropoznaniak

Nadrabiania zaległości ciąg dalszy, a przed Wami długo oczekiwana recenzja włoskiej knajpki na Jeżycach IT. Jeżyce.


Zachęcony apetycznymi zdjęciami📷 wrzucanymi przez restauracje, postanowiłem dużej nie zwlekać i sprawdzić co mają do zaoferowania🤔. Lokal średniej wielkości, z małym ogródkiem oraz z przeszkloną kuchnią👨‍🍳, a w MENU pasta🍝, pizza🍕 i kilka dań głównych oraz przystawek. 

Postawiliśmy na pizzę🍕, bo to ona chyba najbardziej kusiła z tych zdjęć😍 oraz domowy kompot (6PLN). Po chwili, przemiła Pani kelnera👩‍💼 przynosi półmetrowe (jak nie większe) paluszki GRISSINI w ramach czekadełka☺. Długo nie było czekać, aby na stole wylądowały zamówione PIZZE. NDUJA CON MASCARPONE (26 PLN), czyli placek z pikantną kiełbasą🔥, serkiem oraz rukolą🍃 to ostatnio jedno z moich ulubionych połączeń. Druga to natomiast SICILIANA PIKANTE (29 PLN), w której skład wchodziły karczochy, miód🍯, pistacje, rukola oraz salami pikante.

Co zaskakuje w obu pizzach?🤔 Przede wszystkim CIASTO! Jest ono trochę inne niż jadłem do tej pory, co sprawia, że WYRÓŻNIA się na tle innych😎. Jest bardzo chrupkie na bokach i miękkie w środku, sprawia wizualne wrażenie tłustego🐷, ale takie nie jest! Zdecydowanie warte spróbowania i wyrobienia własnej opinii. Ja jestem na TAK!👌

Składniki na pizzy w odpowiedniej ilości i wysokiej jakości, fajnie współgrają z ciastem👍. Natomiast sporym MINUSEM👎 był brak informacji albo niedopatrzenie, że na pizzy SICILIANA zamiast pikantnego salami znalazła się szynka. Mi to specjalnie nie przeszkadzało😅, bo kompozycja i tak udana, ale nie każdemu musi to pasować.

Niemniej jednak pizza warta spróbowania, a ja chętnie tam wrócę na coś innego. Może na świeży makaron🍲, który tak FAJNIE wisiał w otwartej kuchni? Zasłużone 8/10! A Wy jedliście w it_jezyce ? Co myślicie o ich pizzy?

NOTE TO MYSELF: IT and EAT!

Recenzja napisana 6 września 2019

Jeden komentarz

  1. […] Nie wiem co do końca się stało, ale PIZZA w tym miejscu jakoś mnie zauroczyła. Niewielka Jeżycka restauracja z otwartą przeszkloną kuchnią i do tego jedyne w swoim rodzaju placki. Są tak inne niż wszystkie, które jadłem do tej pory, że ciężko mi je do czegoś przyrównać. Niemniej warto sprawdzić na swoim języku czy taka pizza będzie Wam pasować. O tej jeżyckiej restauracji przeczytacie tutaj. […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *