Ming WOK Poznan – Gastropoznaniak

MING WOK Poznań na wejściu przywitał mnie PRZYJEMNYM zapachem krewetek🍤. Było to spore ZASKOCZENIE😮, ponieważ lokale tego typu najczęściej „pachną” olejem.


Menu dość SKROMNE (na szczęście👍) jak na tego typu restaurację, co znacznie ułatwiło wybór zupy WONTON🍲 (12 PLN). Na stół ląduje DUŻY I AROMATYCZNY bulion z makaronem, jajkiem🍳, krewetką🍤 i oczywiście pierogiem WONTON. Zupa zdecydowanie wpasowała się w mój GUST😋. Ciekawie doprawiona, z DOBRYM jakościowo mięsem🍖 oraz IDEALNIE zrobioną krewetką (szkoda, że tylko 1 sztuka). Jedyne czego można się czepić, to ZA MAŁA😦 liczba pierogów (aż 1 ), które są zawarte w nazwie zupy. Gdybym wiedział, że zupa będzie taka SYTA😨 nie zamawiałbym już dwóch dań głównych.

Zupa WONTON Ming Wok Poznań

Pierwsze z nich to KURCZAK🐓 W CIEŚCIE KOKOSOWYM (14 PLN), który sam w sobie był bardzo SMACZNY (kruche ciasto i soczysty drób), jednak (sam nie wierzę, że to piszę😱) chętnie bym DOPŁACIŁ 2-3 złote żeby znalazł się on w jakimś dobrym sosie z warzywami! Natomiast kolejne danie jest już dopracowane w każdym DETALU💪. DELIKATNA WOŁOWINA🐄 z sosem sezamowym (19 PLN) to zdecydowany SZTOS🌟. Mięso bardzo DOBREJ JAKOŚCI, co jest rzadkością u typowego „Chińczyka”👲, warzywa kruche no i sos delikatnie słony, pasujący do czerwonego mięsa🐃. Oczywiście w obu daniach nie mogło zbraknąć „POLSKO-CHIŃSKIEGO” akcentu, czyli słodkiej surówki z białej kapusty😀.

Kurczak w cieście i wołowina z sosem sezamowym Ming Wok Poznań

Na pochwałę👏 zasługuje OBSŁUGA💁, która jest przemiła, kompetentna i zaangażowana. MING WOK to spolszczona wersja kuchni chińskiej w wersji PREMIUM W DOBREJ CENIE💰. Ja to kupuję i na pewno będę częstym gościem tej restauracji (nie mylić z barem), dlatego daję 💥8.5/10!💥

NOTE TO MYSELF: Tanio nie zawsze znaczy źle!

GASTRORADA: Zupa WONTON w zupełności wystarczy aby zaspokoić spory głód.

Recenzja napisana 22 sierpnia 2016

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *