Min’s Table – Gastropoznaniak

Na wstępie chciałbym PODZIĘKOWAĆ wszystkim, którzy głosowali🗳 na @mins_table_poznan ! W końcu mnie zmotywowaliście żeby się tam wybrać😅.


Koncepcja bardzo CIEKAWA😲, bo na kilku metrach kwadratowych◼ znajduje się wspólny WIELKI stół (około 14 miejsc), do którego podawane są KLASYKI kuchni koreańskiej🇰🇷. No i właśnie na te klasyki postawiłem. Na start obowiązkowo miseczka🥣 kimchi (6 PLN) oraz GUNJUN TOPPOKKI (18 PLN) czyli kluski ryżowe🍚 w słodkim sosie z wołowiną🐃, papryką, marchewką🥕, cebulą i shitake. Kapusta IDEALNIE kwaśna, przepięknie czerwona i mocno pikantna🔥, zdecydowanie jak w Korei👌. Ryżowe walce w ciemnym sosie to istne NIEBO☁️ w gębie! Sprężyste kluski, GENIALNY sos i dodatki sprawiają, że danie jest UZALEŻNIAJĄCE🤩.

Bulgogi Bibimbap Mins Table

Następnie największy test dla „stolikia Min” czyli mój ulubiony koreański klasyk BULGOGI BIBIMBAP (34PLN). Danie na pozór proste, lecz łatwo je spartolić😅. Tutaj tak nie było😊! Jeden z najlepszych BIBIMBAPów jaki jadłem😍. Świetny balans między dodatkami, lekko słodka wołowina, IDEALNIE zrobione jajko🍳 i świetny klasyczny sos tworzą absolutnego „must have” w tym miejscu.

Na koniec sezonowe RABOKKI (26PLN), a inaczej mówiąc kluski ryżowe, kluski rybne🐟, makaron ramyon, ser🧀 i jajko🥚 na twardo w pikantnym sosie. Już po pierwszym kęsie poczułem streetfoodowy smak sprzedawanych w Seulu TOPPOKKI serwowanych w papierowych kubeczkach. Ostry smak lekko zniwelowany PRZEPYSZNYM ciastem rybnym kupił mnie TOTALNIE👌.

Rabokki Mins Table

Po prawie półrocznym pobycie w Korei Południowej🇰🇷 moje oczekiwania wobec tej kuchni są wręcz wyżyłowane🧐 i ściemę wyczuwam na KILOMETR. Natomiast mimo OGROMNIE wysoko postawionej poprzeczki jedzenie w Mins Table wzruszyło mnie prawie do łez!😪 Za koncept, smak i kulinarne uniesienie z pełną odpowiedzialnością daje 10/10!🎯 A Wy co myślicie o koncepcji wspólnego stołu?🤔 Byliście w MINS?🤔

NOTE TO MYSELF: Mała Korea.

GASTRORADA: Konieczne zarezerwuj miejsce!

Recenzja napisana 9 lutego 2020

Jeden komentarz

  1. […] Japońska Yakuza? Włoska Camorra? Chińskie Triady? Rosyjska Sołncewska Brać? Kolumbijski Kartel z Cali? Polski Pruszków? Nic z tych rzeczy! To nasz „JEŻYCKI” gang pod szyldem bibimbapu! Jeśli spotkasz na mieście ziomeczów albo stare w bluzach z napisem „bibimbap mafia”, spokojnie nie chowaj swojego nowego AJFONA 11PRO do kiejdy. Nie musisz  się bać! Jedyne co mogą Ci zrobić to wskazać gdzie zjesz jedną z najlepszych kuchni koreańskich w Poznaniu. Czemu o tym wszystkim piszę? Bo Min’s Table jest kolejnym lokalem, który postanowił wypuścić swoją małą kolekcje. Do wyboru bluza sygnowana „mafijnym” wpisem i koszulki. Jeśli chcecie siać gastronomiczny postrach na dzielni to sprawdzajcie link do sklepu. Nie byłbym sobą, gdybym nie napisał co zjesz przy wspólnym stole MIN! Link do mojej recenzji znajdziesz tutaj. […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *