Pizza Naturalna Gastropoznaniak

Pizza znowu pizza🍕, ale tym razem trochę INNA😎, bo alternatywna! Pizza Naturalna miejsce, w którym zjecie klasyczny WŁOSKI🇮🇹 placek na cienkim i chrupiącym cieśnie, ale również w wersji BEZGLUTENWOEJ (+8PLN), WEGAŃŚKIEJ🍃 (+4PLN wegański ser) czy bez laktozowej🍼 (+4PLN).


Brzmi jeszcze dość mało odjechanie?🤔 Ciasta można jeszcze ulepszyć o ALTERNATYWNY dodatek (+6 PLN) taki jak np. aktywny węgiel, palony jęczmień, szpinak, kurkumę, buraka, algi, czarny ryż🍚 i wiele innych. Wersja na klasycznym cieście może nie najlepsza jaką jadłem w życiu, ale zdecydowanie smaczna😊. Czuć bardzo dobrą jakość👌 składników oraz dobrze dopracowane ciasto.

Moją ulubioną pozycją jest NDUJA (30 PLN) z czerwoną cebulą, bardzo pikantną kiełbasą🔥 oraz świeżą ricottą. NDUJA fajnie się prezentuje i smakuje w wersji z aktywnym węglem. Ja jednak chciałbym się skupić na tych bardziej niestandardowych opcjach, bo tutaj kryje się SIŁA💪 Naturalnej. Ciasto w wersji GF (z drożdżami lub bez) jest po prostu FENOMENALNE!n😍 Osoby które z jakiś względów glutenu jeść nie mogą, zjedzą pyszną PIZZĘ. Miałem okazję spróbować kilku wersji tego ciasta (dopalanego dodatkami) i nie mogłem wyjść z podziwu, że to ciasto nie zawiera w sobie glutenu🤯. Fajne jest też to, że w takiej wersji możecie zamówić dowolną pizzę, a nie tylko kilka wybranych pozycji😊. Pojawia się też ukłon w stronę WEGAN🌱 oraz osób nie tolerujących laktozy, ponieważ klasyczną mozzarellę można zmienić w ser wegański albo mozzarellę LF.

Jednak nie wszystko złoto👑 co się świeci, bo za taką mocno alternatywną pizzę (GF, dodatek do ciasta, wegan) sporo zapłacimy (między 30 a 50 PLN🙄). Nie zmienia to faktu, że osoby z których różnych względów nie jedzą pewnych rzeczy, z NATURALNEJ wyjdą szczęśliwi podobnie jak i wszystkożercy😁. Ja daje silne 8/10! co myślicie o takiej pizzy?

NOTE TO MYSELF: Inne oblicze pizzy.

GASTRORADA: Lokal jest dość mały więc lepiej zadzwonić i zrobić rezerwację

Recenzja napisana 19 Listopada 2019

Jeden komentarz

  1. […] Trochę sam się sobie dziwie, że umieściłem to miejsce w moim TOP5… Jednak śpieszę z wyjaśnieniem dlaczego! Może nie jest to mój pierwszy wybór  w kwestii klasycznej pizzy, ale jest to moje miejsce NUMER 1 w kwestii alternatywnego ciasta, w szczególności tego bez glutenu! Naturalna opanowała tę sztukę do perfekcji i osoby, które z różnych względów pewnych rzeczy jeść nie mogą, tutaj się odnajdą. Ciekawy co jeszcze ALTERNATYWNEGO można zjeść, czytaj tutaj. […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *