Pizzeria Frontiera Ratajczaka – Gastropoznaniak

Ostatnia recenzja PIZZERII na moim INSTA zrobiła furorę🤯, a Wy prosiliście o więcej PIZZY🍕 na tym profilu. Nie ma sprawy!🤓 Tym razem przybywam do Was z recenzją @frontiera_pizzeria , a dokładniej drugim✌ jej lokalem (Ratajczaka 37) serwującym pizzę w stylu NEAPOLITAŃSKIM.


Jak wypada młodsza restauracja szyldu FRONTIERA?🤔 Z pełną odpowiedzialnością powiem, że REWELACYJNIE😍! Spróbowałem tam już kilku pozycji i zacznę od tego co w tej pizzy najlepsze, czyli od CIASTA🍰. Mocno wyrośnięte, pulchne i lekko przypalone🔥 na brzegach, cienkie i miękkie na środku placka. Jak dla mnie IDEALNE👌.

Kolejnym element, który uzupełnia FENOMENALNE ciasto jest sos  na bazie pomidorów🍅 San Marzano. Tutaj czasami się zastanawiam czy nie jest on nawet lepszy od samego ciasta?😏 Pomidory są tutaj na pierwszym planie, czuć ich zapach👃 oraz głębie, doskonały BALANS między słodkim, kwaśnym i słonym smakiem❤.

Dodatki włoskie nie tylko z nazwy, ale i z JAKOŚCI. W każdym kęsie czuć, że są na najwyższym poziomie👌. Jak już wcześniej pisałem spróbowałem kilka pizz🍕 i moją największą uwagę przykuła Verduretta (25 PLN) z pieczoną cukinią🥒, bakłażanem🍆, papryką🌶, rukolą🌿 i pesto. Bez grama mięsa, ale całość i tak była dosłowną EKSPLOZJĄ🤤 smaku. Z pozycji mięsnych🥩 polecam N duja (24 PLN) z pikantną kiełbasą i serem mascarpone🧀.

Co tu dużo pisać Frontiera na Ratajczaka serwuje DOSKONAŁĄ pizzę👌, cenowo przystępną, która po prostu UZALEŻNIA i musicie się z tym liczyć😅. Nie może być inaczej 🎯10/10!🎯

NOTE TO MYSELF: Znowu o niej myśle…

GASTRORADA: Makaronów nie jadłem, ale z tego co widziałem czas oczekiwania jest dość spory.

Recenzja napisana 17 lutego 2019

2 komentarze

  1. […] Kolejne miejsce, które oferuje poznaniakom pizzę w stylu neapolitańskim! Pieczone przez dosłownie kilka minut w wysokiej temperaturze (400-500o C) placki, które skradły moje serce już za pierwszym podejściem! To tutaj znajdują się moje dwie ulubione pozycje, czyli N DUJA oraz VERDURETTA. Jeśli tylko najdzie mnie niepochamowana rządza na PIZZĘ, w głowie mam tylko to miejsce. Jeśli Was zainteresowałem to zapraszam tutaj! […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *