Yattai Sushi Bar Jeżyce – Gastropoznaniak

Ostatniego dnia festiwalu@restaurant_week_polska udało mi się wybrać do @yattaisushibar  i spróbować obu zestawów (WEGAŃSKI🍃 oraz RYBNY🐡) przygotowanych przez kuchnię.


Ekipa z @yattaisushibar dobrze wie, że człowiek najpierw je OCZAMI👀! No zobaczcie na te rolki sushi🍣, oraz na przystawki z poprzedniego zdjęcia📸. Te kolory, sposób podania, po prostu REWELACJA!👌 Te wszystkie dania były tak PIĘKNE, że aż żal😢 było je zjadać🍽.

Zacznijmy jednak od przystawek. Czy smakowały tak jak wyglądały?!🤔 Zdecydowanie TAK! Zwłaszcza WEGAŃSKIE pierożki, które same w sobie były PRZEPYSZNE😋, a z dodatkiem SOJONEZU  jeszcze LEPSZE🙌🏻! Zupa🥘 też BARDZO DOBRA, aromatyczna i IDEALNIE doprawiona.

Przystawki Yattai Sushi Bar Jeżyce

Danie główne w wersji wegan: URAMAKI z awokado🥑 , SASHIMIROLL w płatku ryżowym🍚 z kompresowanym na słodko tofu, mango prażonym ryżem i awokado oraz FUTOMAK w tempurze z kompresowanym tofu z kolendrą🍀, rzodkiewką oraz tykwą. Zestaw z RYBĄ🐡 obejmował NIGIRI z marynowanym ŁOSOSIEM🐟 GRAVLAX, RAINBOW🌈 (krewetka w tempurze🍤, mango, KAWIOR z KIMCHI) oraz URAMAKI z łososiem🐟 w tempurze z ostrym sosem. Powiem tylko tyle: w YATTAI nie kłamią!👌 Jest ŚWIEŻO, DUŻO i SMACZNIE (ja bym tu jednak zmienił na PYSZNIE😋) Dla mnie każdy z kawałków miał w sobie coś wyjątkowego, ale najbardziej zasmakowała mi RAINBOWROLL🌈, to chyba przez ten kawior z KIMCHI💓

A na deser lody z BURAKA, z KOZIM SEREM🐐🧀, jadalnym mchem SZPINAKOWYM🍃, ziemią z orzechów🌰🥜 oraz sosem z jagód goji i wina MIRIN🍷. Z typowych „wytrawnych” składników zrobić, taki deser to prawdziwa SZTUKA🖼! Nie dość, że wygląda jak milion dolarów💲 to jeszcze tak samo smakuje👌. Do tego jeszcze tak piękna wegańska BEZA z marakują!

Jestem bardzo zadowolony, z tego że wybrałem właśnie do @yattaisushibar podczas @resturant_week_polska . Świetne jedzenie👌, PRZEMIŁA i kompetentna obsługa💁, piękna RESTAURACJA otrzymuje za swój festiwalowy zestaw 10/10! 

NOTE TO MYSELF: Kolorowa Japonia.

GASTRORADA: Obsługa zapewniała mnie, że tak duże porcje to ich znak szczególny!

Recenzja napisana 15 maja 2019

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *