Yeżyce Kuchnia – Gastropoznaniak

Gastroprzyjaciele😁 prosiliście mnie o więcej kuchni wegetariańskiej , wegańskiej i rybek/owocow morza🍃. Dlatego poświęciłem się dla Was i wybrałem się po raz pierwszy do @yezyce_kuchnia , w której takich opcji jest całkiem sporo🧐.


Pisałem w zapowiedzi o poświęceniu🧐. Nie było to małe poświęcenie😅, bo nie dość, że wybrałem z menu WEGAŃSKIE🍃 danie to jeszcze do tego #GLUTENFREE 🚫🍞 ! Notabene w @yezyce_kuchnia wiele pozycji zarówno śniadaniowych🍳 jak i obiadowych🍜 jest GF i WEGAN. Mnie skusiło ŻÓŁTE CURRY🍛 (26 PLN) z warzywami i ziemniakami🥔, muszę przyznać był to trafny wybór👌. Duża porcja BARDZO przyjemnie doprawionego curry🤤. Sam sos delikatny i świetnie łączy się z warzywami i zielonymi akcentami👌. Wydaje mi się, że skoro ja (raczej mięsożerny) byłem ZADOWOLONY😊, to i weganie oraz wegetarianie nie powinni być rozczarowani😁.

Wegańskie curry Yeżyce Kuchania

Chowder🥣 (15 PLN) widoczny na zdjęciu, aż tak bardzo nie przypadł mi do gustu😐. Dość tłusty, trochę bez wyrazu, a wspomnianych w menu oliwek nie uraczyłem…😏 Natomiast mule🐚 pływające w zupie, jak najbardziej na PLUS!☺

Skosztowałem jeszcze innych pozycji z karty, a mianowicie karmelizowanej wątróbki🐓 (26 PLN) z dyniowym🎃 puree, makaronem pappardelle🍝, suszonymi pomidorami🍅 i rukolą. Podroby zrobione w PUNKT🎯, natomiast reszta trochę nijaka😑. Sos w postaci puree z dyni mocno zlewa się w smaku z makaronem i trochę ratuje się przełamaniem w postaci pomidorów🍅. Spróbowałem również KURCZAKA W ROZMARYNIE🐔 (30 PLN) i tutaj nie ma się czego czepiać, ale nie ma się też czym zachwycać. Jest po prostu dobrze👍, ale danie nie zapada w pamięć.

Kurczak Yeżyce Kuchnia

Jestem trochę zaskoczony bo ze wszystkich pozycji w @yezyce_kuchaia najbardziej smakowało mi curry, co sprawia że chętnie sprawdził bym tam inne wegetariańskie🍃 propozycje. W ogólnym rozrachunku jest po prostu OK, dlatego daję 7/10. A Wy polecacie coś jeszcze tam sprawdzić?🤔 Dajcie znać w komentarzu.

Recenzja napisana 28 Czerwca 2019

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *